A jak to letos celé dopadlo

carbonia

Sezona 2015 již skončila a dala nám své vítěze. Sezona plná adrenalinu, rychlosti a i kuriozních situací.

Než se podíváme na zoubek vítězům, věnuji pár řádků motorsposrt obecně v uplynulém roce. Jezdilo se opět jako o život a bylo na co koukat a to i přesto, že je řeč o podnicích mimo oficiální FIA kalendář. Úroveň našich nadšenců se zvedá stále rok od roku. A stejně tomu i v jejich používané technice. Buďme ale věrní modrobílé vrtuli a kdo že s ní dosáhl na posty nejvyšší?

Začněme na okruhovém šampionátu Carbonia Cup, kde z našich koní ve startovním poli dosáhl největšího úspěchu Zbyněk Čurda (E36 M3 3,2). Který jednak vyhrál svoji objemovou kubaturu, tak celou skupinu cestovních vozů, tak v absolutním bodovém pořadí všech skupin obsadil krásné třetí místo. Tým BMWrace s jezdcem Vojtěchem Chaurou, tolik úspěchu nedosáhl ,ale přes veškeré technické potíže s novou technikou obsadili 2.místo ve své kubatuře (E30 320is)

zbynek

v kopcích letos, s velmi těsnými souboji, vybojoval František Grüner (speciál E30 se srdcem S50) krásné 3.místo ve skupině.

fanda

a v Československém autoslalomu panoval Petr Doležal (E30 318is), který obdobně jako Zbyněk, a nevyhrál pouze svoji kategorii,ale v absolutním hodnocení vystoupal i na stupýnek nejvyšší. Navzdory mnohem silnějších vozů konkurence byl jeho náskok obrovský.

petr

V průběhu zimní přestávky jezdci nelení. A pokud zrovna nepřipravují techniku na sezonu nastávající, pilují své řidičské umění na motokárových závodech po nejvýznamnějších krytých tratích naší republiky. Náš tým SK BMWrace po prvním závodě mostě ukořistil slušné 4té místo a cíle má ty největší. Příští závod je můžete podpořit v lednu 2016 v pražské Praga Areně :-)

motokary

Pokud chcete sledovat veškeré motorstické dění, doporučujeme spřízněný web iRacingNews.cz ,kde informace nejsou směřované pouze na vozy BMW a naše jezdce, ale získáte obecný přehled o celkovém dění toho podstatného.

 

 

Foto: facebook.com        Text: Chamuraphi

Slušnej kanál, partner akce VRM VRRRRM...tak trochu jiný závod

Marketingový partner

Roman Málek

Partneři

© 2012 - BMWrace.cz
Web vytvořil Lukáš Rolínek - NETOVKY.info