Triumf závodních vozů BMW

DSC 0627

Máme další měsíc této sezony za sebou a co nám přinesl? Dařilo se takřka na všech frontách a vavříny se s modrobílou vrtulí na přídi sbíraly o sto šest. Pojďme si tedy přiblížit co vše se na závodních tratích, ať už jde o okruhy či kopce, odehrálo...

10428418 898224956902135 5748332917366603612 n

Nejvýznamější akcí byl bezpochyb druhý okruhový závod poháru CarboniaCup konající se na slovenském Slovakiaringu. Počasí všem přálo a krom krásně vymetené oblohy přineslo sebou krásné jarní teploty, které uvítaly jak závodní vozy, tak samotní jezdci. Poprvé se jel takzvaný dvojitý závod. Dopoledne tréninky a s odbytím poledne vše již pěkně na ostro v následujícím pořadí - kvalifikace a závod, kvalifikace a druhý závod. Krom spousty ježdění toto zorganizování závodního dne přineslo i dvojité body do celkového hodnocení.

Největšího úspěchu dosáhl ZC RACING, kdy v obou závodech obsadili první místa, jak v kategorii B do 3500ccm s vozem E36 M3, tak v kategorii B do 3000ccm s E46 330i. V kategorii B do 2000ccm bodoval i náš tým s vozem E30 320is, avšak díky technických problémům z nehody nedosáhl na stupínek nejvyšší, musel se spokojit s i tak stále pěkným druhým místem.

Ve skupině A do 3000 ccm po tvrdých soubojích bodoval Petr Doležal se závodní "jedničkou", kdy zprvu ze souboje odešel jako vítěz a v druhém závodě obsadil příčku o jednu nižší.

Slovakiaring máme rádi. Příjemné prostředí, čisté zázemí a rychlá, velice zajímavá trať. Ti, kteři přijeli naše jezdce podpořit si odváží silný zážitek, protože zde na okruhu mysleli i na diváky a z tribuny máte 90% tratě jako na dlani. Těšíme se na září, kdy opět na tento okruh zavítáme.

bum1

Nyní se ale pojďme podívat na závod do vrchu MČR +MREC Eurocup do Náměště nad Oslavou, kde nad veškerá svá očekávání bojoval František Grüner.

Více již nám pověděl osobně:

Franta Namest1 

"Konkurence byla až nezvykle velká (11 aut ve třídě, celkem přes 100 převzatých) a vzhledem k tomu, že jsem na této trati nikdy nejel, tak jsem byl v odhadech o umístění velmi opatrný. Přesto jsem měl za cíl aslepoň v jednom ze závodu se umístit na předních pozicích."

Franta Namest2

"Sobotní tréninky se jely na vodě, což situaci moc neulehčilo. Odpolední závody byly už téměř na suchu, ovšem v první jízdě jsem posunul brzdný bod moc daleko a nevešel se do vracáku. Naštěstí se to obešlo bez poškození, stačilo pouze vycouvat a mohl jsem pokračovat. Tento výlet mimo trať mě stál cca 15s, takže jsem se sám vyřadil z boje. Druhou jízdu jsem tedy testoval možnosti na nedělní souboj (zajel jsem 3. čas).
Mezitím jsem neustále studoval své onboardy a snažil se vychytat stopu i řazení.
V neděli jsme ohlásili útok na bednu – první jízda druhý čas. Cca půl sekundy za prvním Pavlem Kotkem (Danny z BMW klubu ČR), necelá sekunda před pronásledovateli. Takže bylo o drama postaráno!"

Videosestřich jak tento vůz fungoval naleznete ZDE 


"V druhé jízdě Pavel ještě o 0,5 s zrychlil. Nějak jsem se nesmířil s tím, že bych jel na jistotu a vyrazil jsem s maximálním nasazením. Snaha se vyplatila, zajel jsem o více jak 1 s rychleji než v první jízdě a v součtu jsem se vyšvihl na první místo. Rozdíl byl neuvěřitelných 0,02s! :-) "

Franta Namest3

A nám nezbývá již nic jiného, než pogratulovat jezdcům. A vznést otázku vám čtenářům: Kde jste v tu dobu byli vy? Není lepší, než pozorování obrazovek zažít si to na živo? Místo fandění filmovým hrdinům, hrající pouze své role, podpořit ty skutečné z vašeho okolí. A nebo se zařadit mezi ně a okusit, jak chutná život mimo obyvák ;-)

 

(Foto: Vlastik Švihálek, Petr Doležal, VT photo)

 

Slušnej kanál, partner akce VRM VRRRRM...tak trochu jiný závod

Marketingový partner

Roman Málek

Partneři

© 2012 - BMWrace.cz
Web vytvořil Lukáš Rolínek - NETOVKY.info