První okruhové dny sezony za námi

most20152

Druhý dubnový víkend přinesl hned několik motoristických akcí, kde bylo možné vidět jezdce na vozech BMW s jejich stroji přímo v akci. Nejvýznamnější akcí byl první okruhový závod Carbonia cup pořádaný na Mosteckém autodromu. Druhým lákadlem, ale tentokrát na Brněnském autodromu, byl testovací den otevřené dráhy a takovou třešničkou na tom víkendovém dortu byla Rallye Praha Revival.

Tak tedy po pořádku. A vezmeme si na paškál Carbonia cup. Na Mosteckém autodromu startoval i náš BMWrace tým s červenočerným vozem BMW E30is pilotovaný Vojtěchem Chaurou. Technika prošla na letošní sezonu velkými změnami a díky doslova aprílovému počasí před závody nebylo možné vše perfektně odzkoušet a naladit. Proto první závod padl za vlast testování. Technika celý závodní den vydržela a v konkurenci skupinky Lotusu Elise, startující ve stejné skupině, se neztrácela. Důležitá data nasbírána a již jsou v plném proudu přípravy na druhý závod podniku, jedoucí se na krásném Slovakiaringu. Mezi dalšími jezdci bojující s modrobílou vrtulí na přídi se na dráze ukázali tací jezdci jako: Petr Doležal na voze 130i (3.místo ve skupině A3), rodinný tým Zdeněk Čurda (E46 330i 1.místo B3) a Zbyněk Čurda (E36 M3 2.místo B4).

most20153

m1ost2015

 Video z pohledu Petra Doležala a start skupiny A - ZDE

 

Na Brněnském autodromu testoval vrchařskou techniku František Grüner se speciálem BMW na základě E30 a motorizací M3 E36.

most20154 

A v Praze bylo možné vidět našeho krajana Martina Slezáka na krásném voze BMW 2002.

most20155

Tak takový byl ostrý začátek sezony. Teď už již nezbývá jen držet všem palce a podpořit své favority na dalších akcích :-) Letošní sezona bude určitě doslova plná nevšedních zážitků, pojdmě tedy tuto armosféru podpořit.

 

(foto: Otakar Hél, lotusesprit, FB)

Slušnej kanál, partner akce VRM VRRRRM...tak trochu jiný závod

Marketingový partner

Roman Málek

Partneři

© 2012 - BMWrace.cz
Web vytvořil Lukáš Rolínek - NETOVKY.info