Přijímají se přihlášky na závod BMW race 2013

BMW a Vojtěch ChauraHradec Králové -  na víkend 21. až 23. června 2013 je připravován další ročník jedinečného srazu majitelů BMW a sportovních vozů s názvem BMW race. Opět se budete moci těšit na dual race ve dvou paralelních drahách, kde své síly poměří především vozy BMW.

 

„Na startu uvidíte veterány, soudobé vozy, legendy i závodní speciály. K tomuto klání poslouží modernizovaný okruh CzechRing, který se nachází v areálu Festivalparku královéhradeckého vojenského letiště. Novinkou budou páteční volné sprinty na čtyři sta metrů ve třech drahách,“ říká ředitel soutěže Vojtěch Chaura.

Kromě silných sportovních vozů diváci uvidí i historické závodní motocykly, které se předvedou při exhibiční jízdě na trati. „Zpestřením bude vzlet horkovzdušných balonů a soutěžit se bude také v noční prezentaci party stanů jednotlivých regionálních BMW klubů. Myslím si, že letos si přijdou na své opravdu všichni motorističtí fanoušci,“ dodává tiskový mluvčí Roman Málek. Informace najdou zájemci na stránkách www.bmwrace.cz.

bmw race 2012 090 autor roman malek

 Technická přejímka vozidel. Velmi důležitá nejen pro případné protesty závodníků, ale zejména s ohledem na bezpečnost akce.

Fanoušci

V roce 2012 se měli diváci na co těšit. V roce 2013 bude hlavní závodní den v sobotu 22. června 2013.

Autodrom Hradec Králové - CzechRing má za sebou první rok úspěšného provozu. Za první testovací rok prošel mnoha vylepšeními a další se chystají v roce 2013. CzechRing nabízí moderní závodní 3D dráhu, kterou lze modifikovat kombinacemi okruhů A, B a C. CzechRing je charakteristický nejen svou neopakovatelnou atmosférou, pestrostí a zábavnými pasážemi po celé trati, ale především variabilitou umožňující nabídnout vždy něco nového.

Celá trať je začleněna do rozsáhlého areálu Festivalparku, který svým zázemím, rozlohou 40 hektarů, kapacitou 30 tisíc návštěvníků, vybavením a rozsahem služeb předčí i velké světové areály. Právě začlenění tratě do prostředí parku a nekompromisní pasáže vycházejí z filosofie okruhů budovaných zejména ve Velké Británii. Autodrom Hradec Králové je vhodný a bezpečný pro závodní i sériová auta, ale zároveň chrání i ostatní účastníky areálu. U některých méně zkušených jezdců vzbuzuje CzechRing přirozený respekt, který je třeba pro bezpečnost na trati i pro získávání nových zkušeností. CzechRing je závodní okruh s vyšším stupněm obtížnosti pro zkušenější řidiče, který umožňuje jezdcům jejich další růst a nabízí jim nové zážitky.

BMW

Na trati se objevují i starší ročníky vozidel automobilky BMW

Slušnej kanál, partner akce VRM VRRRRM...tak trochu jiný závod

Marketingový partner

Roman Málek

Partneři

© 2012 - BMWrace.cz
Web vytvořil Lukáš Rolínek - NETOVKY.info